BİLGİLENDİRİLMİŞ ONAM FORMU

Sayın katılımcı,

Zamanınızı ayırarak araştırmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz. Bu araştırmanın amacı çiftlere ilişkilerinde destek sağlayan kaynaklar hakkında bilgi sağlamaktır. Katılımınızla paylaştığınız bilgi psikolojik danışmanlık ve çift/aile danışmanlığı alanlarında çalışan araştırmacıların ve uygulamacıların çiftlerin ilişkisel destek kaynaklarına dair derinlemesine bir anlayış geliştirmelerine katkı sağlayacaktır. Bu araştırmaya katılabilmeniz için 18 yaşından büyük ve şu anda tek eşli duygusal bir ilişkide olmanız gerekmektedir.

Anket üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde demografik bilgi soruları, ikinci bölümde kendinize ve ilişkinize dair sorular, üçüncü bölümde ise ilişki ve yaşam doyumunuz ile ilgili sorular bulunmaktadır. Lütfen her soruyu dikkatlice okuyun. Anketinizi göndermeden önce cevaplarınızı kontrol edin. İlişki şemanızı anketi doldurup gönderdiğinizde yazdırabilirsiniz.

Bu araştırmaya katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. İstediğiniz takdirde, araştırmayı yarıda bırakabilirsiniz. Ankete verdiğiniz cevaplar toplu olarak değerlendirilecek ve de gizli tutulacaktır. Araştırma için toplanan veriler güvenli bir bilgisayar ortamında şifreli olarak saklanacaktır. Ankette toplam 95 soru vardır ve anketi tamamlamak yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.

Bu araştırmaya katılarak cevaplarınızı göndermeniz durumunda Çiftlerin İlişki Kaynakları Şeması olarak nitelendirdiğimiz kişisel bir geribildirim alacaksınız. Bu şema, ankete verdiğiniz cevaplar doğrultusunda size ve ilişkinize destek olan farklı kaynakları göstermektedir. Anketi tamamlayarak şu anki ilişkinizi destekleyebilecek farklı kaynaklar hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu araştırma Old Dominion Üniversitesi İnsan Araştırmaları Etik Kurulu tarafından onaylanmıştır. Araştırmanın içeriğine dair sorularınız için Dr. Gökçe Bulgan’a 0 (212) 395 36 61 numaralı telefondan veya bulgang@mef.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Aşağıda bulunan “Onaylıyorum” kutusunu işaretlemeniz, belirtilen şartları okuduğunuzu, anladığınızı ve gönüllü olarak bu araştırmaya katılmayı kabul ettiğinizi belirtiyor. “Onaylıyorum” seçeneğini işaretledikten sonra “Anket” tuşuna tıklayarak ankete ulaşabilirsiniz. Zamanınız ve katkınız için çok teşekkür ederiz.

     
Yrd. Doç. Dr. Gülşah Kemer
Old Dominion Üniversitesi
Psikolojik Danışma ve İnsan Hizmetleri Bölümü
E-posta:
gkemer@odu.edu
Yrd. Doç. Dr. Gökçe Bulgan
MEF Üniversitesi
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
E-posta:
bulgang@mef.edu.tr
     

ONAYLIYORUM

 
     
Bu sayfa son olarak Eylül 2016 tarihinde güncellenmiştir. Tüm hakları saklıdır.